Полша бе прекалено силна за България

Волейболистите от националния отбор на България записаха трета поредна загуба в Лигата на нациите.

Възпитаниците на Николай Желязков не можаха да се противопоставят на световните шампиони от Полша и загубиха с 0:3 (19:25, 19:25, 23:25) в Отава (Канада), третата си среща от Група 2.

Изключително подмладеният тим на “Дружина полска” показа страхотна игра.

Това е трета поредна загуба за Българските волейболисти във VNL. В първия мач момчетата на Николай Желязков загубиха с 1:3 от Сърбия, а във втория с 2:3 от Германия.

Утре вечер в полунощ 00:00 часа България излиза за последния си двубой от турнира в Отава срещу Канада.

Николай Желязков заложи на доста променен състав в двубоя срещу световните шампиони от Полша. България стартира със състав Добромир Димитров, Денис Карягин, Аспарух Аспарухов, Светослав Иванов, Стефан Чавдаров, Николай Колев - Мартин Иванов-либеро.

Денис Карягин атакува по правата от зона 2 и България поведе с 3:2. Ас на Аспарух Аспарухов и 6:3. Ас на Бартоломей Липински възстанови равенството - 6:6. Полша поведе с 12:10 при техническото прекъсване. Денис Карягин атакува в аут - 13:16. Николай Желязков взе прекъсване за България. Стефан Чавдаров атакува успешно в центъра - 14:16. Още една успешна атака на Стефан Чавдаров - 15:17. Ас на Бартош Кволек и 19:15. Успешна блокада на Аспарух Аспарухов - 16:19. Пайп на Светослав Иванов - 17:20. Аспарух Аспарухов атакува мощно от зона 2 за 18:21. Бартош Кволек пусна технично за геймбол - 24:19. Денис Карягин атакува в аут и Полша спечели първата част с 25:19.

В началото на втората част Георги Сеганов замени Добромир Димитров, а Александър Николов се появи в игра на мястото на Светослав Иванов. Атака на Мачей Музай и блокаут на Бартоломей Липински дадоха преднина на Полша от 5:1 в началото на втория гейм. Мачей Музай атакува по правата от зона 2 за 8:3. "Дружина полска" поведе с 10:3 и Николай Желязков побърза да вземе прекъсване. При 5:14 в игра за България се появи Радослав Парапунов. Единична блокада на Николай Колев - 7:14. Още една блокада на Николай Колев - 9:17. Атака в центъра на Николай Колев - 10:17. Пайп на Александър Николов - 11:17. Блокаут на Радослав Парапунов - 13:18. Стефан Чавдаров атакува успешно за 15:20. Александър Николов атакува от зона 4 за 17:22. Николай Колев атакува през центъра за 18:22. Никола Гърбич взе прекъсване за Полша. Алекс николов атакува от зона 2 за 19:23. Светослав Иванов атакува в аут и Полша спечели втората част с 25:19.

Алекс Грозданов и Мартин Атанасов влязоха в игра. България поведе с 3:1 в началото на третия гейм. Николай Колев атакува мощно за 6:3. Мартин Атанасов игра технично за 8:5. Александър Николов атакува по блокадата на Мачей Музай - 9:6. Ас на Алекс Грозданов - 10:6. Николай Колев атакува успешно в центъра за 11:8. Мачей Музай би сервис в мрежата и България поведе с 12:10 при техническото прекъсване. Мартин Атанасов атакува технично от зона 4 за 13:11. Разпределителят Ян Фирлей изравни резултата при 13:13. Алекс Грозданов атакува безкомпромисно за 14:14. Двоен блок спря атака на Радослав Парапунов и Полша дръпна със 17:15.  Прекрасна атака на Радослав Парапунов и 17:18. Бартоломей Липински атакува успешно 19:17. Алекс Николов атакува перфектно по диагонала от зона 4 - 18:19.  Фантастичен пайп на Алекс Николов - 21:22. Радослав Парапунов атакува от втора линия за 22:23. Алекс Николов атакува успешно и спаси първия мачбол - 23:24. Бартоломей Липински атакува успешно и Полша спечели третата част с 25:23 и мача с 3:0 гейма.

Николай Колев изигра страхотен двубой за България и стана най-резултатен с 13 точки (4 блока).

Александър Николов добави 9 точки (1 блок).

Радослав Парапунов се отчете с 6 точки.

Мачей Музай бе най-резултатен за Полша с 13 точки (1 блок).

Бартош Кволек добави 12 точки (2 аса). Бартоломей Липински се отчете с 11 точки (1 ас).

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 0:3 (19:25, 19:25, 23:25)
БЪЛГАРИЯ: Добромир Димитров, Денис Карягин 2, Аспарух Аспарухов 5, Светослав Иванов 4, Стефан Чавдаров 3, Николай Колев 13 - Мартин Иванов-либеро (Георги Сеганов, Александър Николов 9, Радослав Парапунов 6, Алекс Грозданов 2, Мартин Атанасов 2)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ПОЛША: Лукаш Кожуб 2, Мачей Музай 13, Бартош Кволек 12, Бартоломей Липински 11, Матеуш Пореба 6, Карол Клос 5 - Камил Шимура-либеро (Карол Урбанович 4, Рафал Шимура, Томаш Форнал, Ян Фирлей)
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ.